Нажмите "Enter" для перехода к содержанию

В італійському Кассіно відкрили виставку «Маріуполь: втрачена велич»

Виставку можна оглянути до 13 вересня.

У центрі італійського міста Кассіно, в межах ініціативи «Ми і світ», презентували виставку «Маріуполь: втрачена велич». У відкритті виставки взяв участь начальник Львівської ОВА Максим Козицький – цими днями очільник області з робочим візитом перебуває в Італії.

Кассіно під час ІІ світової війни пережило практично те саме, що зараз переживає наш Маріуполь. Італійське місто через ті страшні випробування навіть назвали містом-мучеником. 81 рік потому – історія повторюється. Але Кассіно відбудували і зараз воно є перлиною культури та архітектури Італії. Вдалося навіть відновити монастир Монте-Кассіно, який існував з VI століття, був осередком освіти, медицини, науки та культури у Європі, і який майже повністю знищили під час бойових дій. 

На виставці представили фото мозаїк та рельєфів, які у ХХ столітті створили митці з різних областей України, серед яких Віктор Зарецький та Алла Горська. Ці твори передавали креативне багатство п’яти мистецьких шкіл України: Львівської, Харківської, Київської, Одеської і Закарпатської і до початку повномасштабного вторгнення були окрасою Маріуполя. Зараз, через poсiю, до 90% з них знищені. Мозаїки та рельєфи залишилися лише на світлинах Івана Станіславського, до слова, сам фотограф теж постраждав від дій окупантів і змушений був починати життя з нуля у Львівській області. 

«Виставка триватиме до 13 вересня включно. Першого дня її відвідали понад три сотні людей. Серед тих, хто прийшов на відкриття, – мер міста Кассіно Enzo Salera, омбудсмени різних держав, місцеві жителі, журналісти, українці, які зараз проживають у Кассіно.

І ми віримо, що так як відродилось Кассіно – так і ми зможемо відбудувати український Маріуполь.

Дякую всім, хто долучився до організації цієї експозиції, та всім, хто підтримує наші зусилля, аби зберегти культурну спадщину Маріуполя, усіх наших багатостраждальних міст і сіл та встановити справедливий мир в Україні. 

Нехай ця виставка стане символом того, що Маріуполь, як і це чарівне італійське місто, обов’язково відродиться. Вірю у це», – наголосив Максим Козицький.

Источник

Оцените