Міопія або короткозорість  є досить поширеним захворюванням очей , при якому людина чітко не розрізняє предмети на далеких відстанях , тому їй доводиться часто жмуритися , щоб розглянути потрібні предмети . Розглядаючи який-небудь предмет поблизу , люди з короткозорістю підносять предмети близько до очей . У цей час очні м’язи сильно напружуються , втомлюються , тим самим провокується ще більше послаблення зору.

На сьогоднішній день, більшу частину подібних проблем, вирішують або окуляри ибо контактні лінзи для короткозорості. При цьому не виключається використання саме окулярів, в якості додаткового засоби корекції зору або як запасний варіант у випадку втрати контактних лінз. На відміну від окулярів, контактна лінза (КЛ) розташовується безпосередньо на поверхні рогівки очного яблука і відокремлюється тільки шаром сльози від передньої поверхні .

Завдяки подібним показниками заломлення матеріалу, що використовується для виготовлення м’яких контактних лінз (МКЛ) , рогівки і сльози , лінза утворює єдину оптичну систему з оком. У підсумку очні м’язи працюють так само , як і в здоровому оці , тому відбувається тренування ослабленою акомодації , що є головною причиною прогресування короткозорості. За спостереженнями офтальмологів , в деяких випадках контактні лінзи можуть відновити зір до 2 діоптрій.

Варто відзначити, що оком переноситься будь-яка сила лінз, тому можлива часткова або повна корекція короткозорості будь-якого ступеня. Наприклад , найвища ступінь короткозорості , яку можна коригувати м’якими контактними лінзами , становить — 35 діоптрій. При таких показниках зір в лінзах становить 50 % , а якщо використовувати окуляри , то тільки 2%. Більше дізнатися и купити корегуючи контактні линзи можна на сайті інетрент-магазину контактних лінз MKL.

Завдяки тому , що між контактної лінзою й оком відсутній так зване вертексна відстань , як між оком і очкової лінзою , предмети в КЛ виглядають більшими , ніж в окулярах , тобто практично природних розмірів . При великій різниці в ступенях міопії на очах очкова корекція може викликати сильний головний боль. Якщо застосовувати контактну корекцію цього не відбувається і при коригуванні виходить повноцінний бінокулярний зір .

Поле зору в КЛ ширше , ніж в окулярах , посилюється чіткість , об’ємність і контрастність зображення. Було встановлено , що у пацієнтів з середньою і високою мірою короткозорості використовуючих МКЛ, відзначали значне поліпшення якості життя , посилення впевненості у своїх силах.